1. сместување

Кој и да сте, што и да барате, сето тоа започнува тука.

каде
Кога
-19 06 2019-
-20 06 2019-
Кои

Добредојдовте во висорамнини4You

Нека вашата авантура во шкотски висорамнини Започнете овде, она што некогаш Вашето сместување Барања.
Шкотски висорамнини летни имот за сместување. Бидете инспирирани од сценографијата да уживаат во релаксирање или да бидете авантуристички со толку многу активни активности на отворено за секоја сезона.
Повеќе информации
Добредојдовте во Бесконечноста
Едукатори попуст на некои својства
Зачувај 15%
За проверка од 23-01-2019 до 23-01-2020

Сместување на сајтот

Информации за висорамнините

Високи водичи за посетители

Шкотски висорамнини Добредојдовте

Шкотското Височество ви посакува добредојде секој ден од годината за да уживате и да се грижите за навистина најубавото место во мојот свет.

Sottish Highlands е во прв план пред флора и фауна и културна конзервација, живеалиште каде живеат диви животни и луѓе заедно илјадници години, Шкотска е благословена со присуство на повеќе видови птици од 100, вклучувајќи златен орел, , црвен змеј, шкотски напречен прекршок и грб.

Живеалиштата се нашироко разновидни и вклучуваат земјоделско земјиште, пасишта, шуми, мочуришта, мочуришта, планини, реки, брегови, калфити, карпи и море.

Местото со толку многу активности е достапно за старите, младите во срцето и младите, од одење. Постои огромна разновидност на можно скокање за да изберете, но каде и да се впуштате, ќе уживате во фантастичната глетка, чувството за пустина богати историја и наследство, посетете виски дестилерија, Хајленд замоци, градини, резервати за диви животни, пасишта, шуми, мочуришта, мочуришта, планини, реки, lochs, mudflats, карпи и морски прошетки во многу различни средини,

Во октомври ќе најдете шуми кои ги затегнуваат блесовите на задебелени нијанси на килибар и злато, нудејќи врвни есенски хоризонти за прошетка и фотографирање. Таткото на рутинските штали го исполнува предниот дел додека ги земате прекрасните погледи низ јасен есенски воздух.

Велосипедизам, да се земе во некои од најимпресивните диви места на Шкотска, од планините и езерата на Вестер Рос и Асинт до суровите морски карпи на Сатерленд.

Постојаниот менување на пејсажот ќе го одземе здивот, оставајќи ве сака да се врати во седлото што повеќе сака секој ден, планински велосипедизам возење велосипеди надвор од патот, често преку тежок терен, користејќи специјално дизајнирани планински велосипеди.

Планински велосипеди споделуваат сличности со други велосипеди, но вклучуваат функции дизајнирани за подобрување на издржливоста и перформансите на груб терен.

Планински велосипедизам генерално може да се разложи во повеќе категории

крос-кантри, патеки, сите планини, надолнини, фрзеридни и нечисти скокање. Сепак, поголемиот дел од планинскиот велосипедизам паѓа во категориите Трага и стилови на јавање на крос-кантри,

Пони пешачење, Истражувајте диви и други светски предели на Шкотска на сигурен коњ или коњче и направете меморија што ќе трае цел живот.

Јавањето на коњи е неизмерно популарно во Шкотска и постојат штали и провајдери на јавања базирани низ целата земја каде што можете да резервирате лежерно возење, возбудлив пробив или професионална лекција.

Можете дури и да одите на одмор за јавање, спортови на вода, Со совршена мешавина на мирни лосови, брзи движења и паѓање на бранови, опсегот на спортови во Шкотска е втор на ниеден.

Шкотска има над 10,000 km од крајбрежјето, како и многу езера и реки, без разлика дали се сурфате на атлантските океани, рафтираат по реката 5 или кајак на морето околу островите од западниот брег, се наоѓате во возбудлива авантура во Шкотска ,

Снежното капење, снежното чевли е една од најголемите зимски задоволства во Glen Affric и околните глетки, Golf. Со над 600 терени за голф за истражување, Шкотска е совршена локација за одморалиште за одмори на светска класа, музеи, како што се уметничката галерија и музеј "Келвингров" , дом на 22 тематските, најмодерни галерии кои прикажуваат неверојатни објекти на 8000, колекциите на Келвингрови се широко распространети и меѓународно значајни, вклучуваат природна историја, оружје и оклоп, периоди на историја и многу повеќе.

Во шкотскиот висорамнини можете да најдете комплетен мир и совршена можност да се релаксирате во некои од најспектакуларните сценографии, нудејќи ги сите видови сместување од Ноќевање со појадок, хотели, само угостителство, одмор, каравани, парчиња, рамки, караван паркови , кампување, кампер-ван сајтови, замоци, домови, светлината куќа или на bothy на работ на античка шума или на половина пат до планината страна, во Шкотска имаме сите видови на сместување да ги собере сите буџети, Заедно со изобилство на култура, фантастично наследство, храна и пијалок, прекрасни градови и богатство на активности кои ќе одговараат на сите возрасти и интереси, ќе најдете повеќе од доволно за да ги забавите сите видови креатори на одмор.

Значи, без разлика дали сте на две нозе или две шепи, на одмор овде се гарантира дека има нешто да понуди.

Печати Е-пошта

1 клиент преглед

5 од 5 ѕвезди
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Рангирање на 9
5 корисно гласаше.
Најдобар веб-сајт на изложен вашиот имот.
пред 3 месеци
вашиот преглед
Најдобрата веб-страница за рекламирање на вашиот одмор нека биде со оној кој е рангиран високо во онлајн резултатите од пребарувањето, е лесен за користење и е ефикасен во прикажувањето на вашиот имот.
Прикажи повеќе
0 of 0 луѓе е пронајден на следниве преглед корисни:
Пријавете се во нашиот билтен и повеќе

АДРЕСА

The Steading

PHONE

01456 476231

Е-пошта

admin@highlands4you.co.uk

Најнови Настани

Нема настани
Колачињата ни олеснуваат да ви ги обезбедиме нашите услуги. Со користењето на нашите услуги ќе дозволите да користиме колачиња.
Ok Опаѓа